Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Tento překlad je starší než originální stránka a nejspíše i zastaralý. Zobrazit změny.
Překlady této stránky?:

cs:rmds-housing

Zakrytování stanice RMDS

Protože Radiová Meteorická Detekční Stanice může být umístěna v různých podmínkách. A je potřeba ji chránit, tak je navrženo několik možných řešení jejího zakrytování.

Vitrína

Plastová vitrína je vhodná pro zakrytování stanice na prezentačních umístěních, jako jsou například přednáškové sály hvězdáren. Kryt je konstruovaný tak, aby stanici chránil před prachem a poškozením návštěvníky. Navíc do jisté míry řeší náhlé výkyvy teploty například v důsledku příležitostného vytápění.

Vyvedení kabelů ze stanice je v tomto případě řešeno velmi flexibilně použitím štětinového těsnění, které umožňuje pohodlné vyvedení kabeláže ze stanice, zároveň však zamezuje vniknutí prachu pod kryt.

Plastové nožičky určené k upevnění krytu jsou připevněny standardními MLAB imbus šrouby. Oba díly nožiček jsou navrženy tak, aby byly snadno tisknutelné na 3D tiskárnách.

MLAB unibox

Krabice MLAB Unibox je odolná kovová skříňka pro ochranu zařízení před mechanickým poškozením a EMI.

Některé hvězdárny mají často obavu se samovolného vznícení elektronických přístrojů. Tato kovová skřínka možné riziko důsledně eliminuje.

Polystyrénová krabice

Termoizolační polystyrénová krabice se hodí pro umístění, kde hrozí nízké teploty (pod 10°C) a nebo náhlé výkyvy teplot (průvan, otevřené okno, výstup ventilace a pod.).

Do polystyrénového boxu by měla stanice být umístěna uzavřená v MLAB UNIBOXu. Protože volný prostor v má být mimo nutnou ventilaci vyplněn gelovými bloky zajišťujícími dostatečnou tepelnou kapacitu celého přístroje.

cs/rmds-housing.txt · Poslední úprava: 2015/04/27 22:19 autor: kaklik