Ano! Pro vědce je důležitá informace že vůbec nějaký takový opticky pozorovatelný jev nastal. Proto máme připravený bolidový formulář, ve kterém můžete vyplnit všechny potřebné údaje. Nejdůležitější je však čas, kdy jste meteor/bolid viděli.
Současné verze detekční stanice obsahují zabudovaný počítač založený na architektuře ARM. Proto další počítač není pro funkci stanice nutný.
Další počítač je potřeba pouze v případě požadavku na vizualizaci dat v jiném místě, než je stanice umístěna, například v přednáškové místnosti. V takovém případě je potřeba počítač především s grafickým výkonem odpovídajícím plánované prezentované kvalitě výstupu.
Při přemístění stanice, nebo odpojení antény je potřeba stanici vypnout a hlavně odpojit napájení. Na stanici je jeden vypínač na modulu do kterého vede napájecí zdroj. Tento vypínač stačí vypnout. Pak je možné odpojovat antény a se stanicí dále manipulovat.
Po dokončení úprav je pak potřeba stanici zapnout a počkat, několik minut až začne znovu blikat modrá LED na staničním počítači. V případě, že do několika minut nezačne blikat, tak došlo k poškození souborového systému stanice.
Je správně přepnutý přepínač na modulu? Není nikde v napájení zkrat?
Pokud LED na napájecím modulu problikává, tak je pravděpodobné, že se aktivuje nadproudová ochrana. Takže je napájecí modul buď přetížen a nebo je v obvodu zkrat.
Speciální význam má tato situace v případě zdroje 12V (žlutá koncovka), který zajišťuje napájení pro LNA. Neboť to s velkou pravděpodobnostní znamená, že došlo ke zničení vstupního tranzistoru LNA.
Tento problém může mít mnoho příčin. A je potřeba postupovat systematicky.
Jde pravděpodobně o nějaký druh rušení. Můžete se proto pokusit najít odpověď v naší galerii rušení.