Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Tento překlad je starší než originální stránka a nejspíše i zastaralý. Zobrazit změny.
Překlady této stránky?:

cs:todo

Toto je starší verze dokumentu!


TODO list pro síť Bolidozor

Webové stránky

  1. Vytvořit webové stránky pro doménu bolidozor.cz

Na webových stránkách sítě by měly být tyto informace:

  • Náhledy aktuálních dat ze stanic
  • Status stanic
  • Vysvětlení způsobu detekce meteorů
  • Popis funkce sítě
  • Tiskové zprávy

Prohlížení dat

Oznaceni headecha meteoru v internetovem prohlizeci, kliknutim na nahled vygenerovany na serveru. (mela by byt oznacovana primka s ohledem na nutnost zjisteni casoveho posunu).

Označení by prováděli dobrovolní zpracovatelé. Podobně, jako tomu je v projektu SETILive

Prohlížecí systém, kde by bylo možné prohlížet zaznamenaná data z více stanic najednou. Nejlépe v několika oknech, které by bylo možné rozmístit na monitory na prohlížecím pracovišti. Jednotlivá prohlížecí okna by ale měla mít svázaný posuvník, podobně jako nástroje určené k porovnávání souborů. Dalším vylepšením by mohlo být použiti OpenGL na vykreslování textur velkých obrázků.

Vykreslování fits

Ideálně by fits prohlížeč měl být součástí webové stránky a parametry zobrazení by bylo možné nastavovat v prohlížeči, který by řešil jejich vykreslování. Například nastavení barevné palety, nebo skládání více FITS do filmového pásu.

Existující webové prohlížeče FITS:

Přehrávání radiových záznamů

Živý waterfall a audio výstup generovaný z HTML5. (Podobně jako řešení GlobalTuners, nebo WebSDR). Tento způsob prohlížení by se spustil po otevření RAW záznamu detekovaného radiového signálu.

Datová infrastruktura sítě

VPN server

V Ondřejově, poblíž hlavního serveru by bylo výhodné mít také VPN server, na který by byly připojeny všechny stanice. Tento server by měl umožňovat vzdálenou správu stanic. A použití některých dalších technologií na dohled nad stanicemi.

Aktuálně jsou některé stanice do VPN připojeny, ale tato síť se nevyužívá jinak, než na správu stanic.

Zpřístupnění datových záznamů

Kopie dat na úložišti by v budoucnu mohla být zpřístupněna pomocí nástrojů Virtual Observatory. Virtual Observatory v současné době ale neumožňuje zaznamenávat informace o pohyblivých objektech, protože objekty jsou tříděny podle souřadnic.

Testovací polygon pro stanice

Interní síť určená k testování stanic a jejich softwarového vybavení. Možná by bylo možné tento problém vyřešit vyčleněním testovacího segmentu ve VPN síti se stanicemi v ostrém provozu.

Meteor geocaching (meteorcaching)

S vypočítanou dopadovou plochou meteoritů by se dalo zacházet, jako s cílem geocache. S podobným nápadem nyní přišlo i sdružení Žádná věda a realizuje jej v podobě stratocachingu.

Alternativní přístup k tomuto problému je, že by geocacheri byli zapojeni do sberu dat ze vzdalenych stanic umistenych offline a pro zalogovani by bylo potřeba uploadovat zaznamenaná data.

cs/todo.1431294957.txt.gz · Poslední úprava: 2015/05/10 21:55 autor: kaklik