Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:rmds

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
cs:rmds [2016/03/26 20:19] – [Koaxiální kabely] kaklikcs:rmds [2016/03/26 20:23] – [Vizualizace měření] kaklik
Řádek 50: Řádek 50:
 Meteory jsou zatím detekovány ve spektru porovnáváním intenzity. To znamená, že v určitém rozsahu frekvencí je změřena úroveň šumového pozadí a ta je pak porovnávána s intenzitou oblasti, kde je očekáván signál od meteoru. Pokud je v tomto místě nalezena zvýšená intenzita signálu o cca 7dB, je detekován meteor. Ve spektrogramu je pak zobrazena značka obsahující informace o jeho základních parametrech.  Meteory jsou zatím detekovány ve spektru porovnáváním intenzity. To znamená, že v určitém rozsahu frekvencí je změřena úroveň šumového pozadí a ta je pak porovnávána s intenzitou oblasti, kde je očekáván signál od meteoru. Pokud je v tomto místě nalezena zvýšená intenzita signálu o cca 7dB, je detekován meteor. Ve spektrogramu je pak zobrazena značka obsahující informace o jeho základních parametrech. 
  
-Dříve byl k detekci meteorů na stanicích používán program [[cs:spectrumlab|SpecrumLab]], ten je však v současné době nahrazován optimálnějším programem [[cs:radio-observer|radio-observer]].+Dříve byl k detekci meteorů na stanicích používán program [[cs:spectrumlab|SpecrumLab]], ten je však u nových stanic nahrazen programem [[cs:radio-observer|radio-observer]].
  
  
Řádek 58: Řádek 58:
 ===== Vizualizace měření ===== ===== Vizualizace měření =====
  
-Pro vizualizaci detekce a dat na stanici používáme program [[cs:pysdr|pySDR]], který vytváří zvuk a živý waterfall ze spektrogramu+Pro vizualizaci detekce a dat ze stanice používáme program [[cs:pysdr|pySDR]] nebo [[cs:freya|Freya]], které vytváří zvuk a živý waterfall spektrogram
  
  
cs/rmds.txt · Poslední úprava: 2020/01/07 16:32 autor: kaklik